SILVER & METAL / Silver / Beaker 6936162
nr 693 6162
BEAKER
silver. stämplar. Stephan Westerstråhle (1789-1813) Stockholm 1796. Delvis förgylld. 130 g. , height: 12,
silver. stämplar. Stephan Westerstråhle (1789-1813) Stockholm 1796. Delvis förgylld. 130 g. , höjd: 12
2000
SEK 1500
Monday April 18 2011
at 17:22:39
18/4 11:42:50
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver